MERSİN BOŞANMA AVUKATI-MERSİN AİLE HUKUKU AVUKATI

MERSİN BOŞANMA AVUKATI-MERSİN AİLE HUKUKU AVUKATI

MERSİN BOŞANMA AVUKATI-MERSİN AİLE HUKUKU AVUKATI


MERSİN BOŞANMA AVUKATI-MERSİN AİLE HUKUKU AVUKATIMERSİN BOŞANMA AVUKATI-MERSİN AİLE HUKUKU AVUKATI

Boşanma Davası Nerede Açılır?

Aile Mahkemelerinde boşanma davası açılır. Aile mahkemesinin olmadığı yerlerde ise Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açılır.

 

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma sürecinin anlaşmalı ya da çekişmeli olmasına bağlı olarak boşanma davalarında süreç değişir. Bu konuda uzman avukat GİZEM GÜL UZUN'dan destek alabilirsiniz.

 

Boşanma Avukatına Hangi Durumlarda Başvurulur?

Mersin boşanma avukatı, aile hukuku ve boşanma davaları konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Boşanma ve evliliğin iptali davaları haricinde aile hukuku kapsamındaki nafaka davaları, çocuğun velayeti davaları, eşlerin mal paylaşım davaları gibi davalarda da boşanma avukatlarına başvurulur. Nüfusun kalabalıklığı, adliyelerin yoğunluğu ve uzmanlaşma açısından İstanbul boşanma avukatı için bir nimettir. Mersin boşanma avukatı” arayanların mutlaka başvurması gereken kişilerdir boşanma avukatları. Evliliği bitirilmesi süreçlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde hallolması için uzman bir İstanbul boşanma avukatı gereklidir. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonlanmasının yanın davanın kısa sürede sona ermesi içinde bir avukata başvurulması gerekmektedir. Çekişmeli boşanma için avukat bulmak şarttır.

 

Boşanma Avukatı Niçin Önemlidir?

Öncelikle boşanma işlemleri belli prosedürleri ve usulleri olan bir işlem olduğu için bir profesyonele danışılması gereklidir. Bireylerin kendi çabalarıyla boşanma işlemlerini gerçekleştirme çabaları (benzeri dilekçe örnekleri ile sorunu halledebilme, dilekçede olmaması gereken bir bilgiyi ekleme gibi) hesaplayamayacakları hatalara yol açabilmektedir. Bunun nedeni boşanma davalarında usul kurallarının uygulanmasıdır. Sonuç olarak yaptığınız bir hata ile çok ciddi hak kayıplarına uğrayabilirsiniz. Mersin boşanma avukatının niçin önemlidir sorusunun işte cevabı:

 

Boşanma avukatı boşanma davalarında ve aile hukuku konularında uzmanlaşmıştır.

Avukat ile boşanma işlemleri daha sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

Usul kurallarının sıkı sıkıya uygulandığı aile hukuku davalarında küçük yanlışlıklar büyük yanlışlara yol açabilmektedir. Bu tip durumlarla karşı karşıya kalmamak için uzman bir İstanbul boşanma avukatı önemlidir.

Adliyelerin yoğunluğu nedeniyle Mersin boşanma avukatı için diğer şehirlerden daha çok önem arz etmektedir. Bunun nedeni kalabalık nüfus ve adliyelerdeki iş yoğunluğu nedeniyle boşanma davaları İstanbul’da en az 3 ay kadar bir süce almaktadır. İyi bir Mersin boşanma avukatı ile bu süre 1 haftaya kadar düşürülebilir.

 

Mersin Boşanma Davası, Vekalet, Nafaka Avukatı

 

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

 

Medeni Kanun’da boşanma sebepleri zina, cana kast, onur kırıcı davranış, suç işleme, terk, akıl hastalığı, şiddetli geçimsizlik olarak tanımlanmıştır. Dolayısıyla İstanbul boşanma avukatı boşanma davaları bu sebepler çerçevesinde açılabilmektedir. Bu çerçevede açılan boşanma davası türleri 2 çeşittir; anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları.

 

Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir?

 

Anlaşmalı boşanma davaları: Eşlerin boşanma konusunda fikir birliğine vardığı davalardır. Evlilik 1 yılı geçmiş ise İstanbul boşanma avukatı tarafından hazırlanan bir boşanma protokolü ile boşanma hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.

 

Çekişmeli Boşanma Davası Nedir?

 

Çekişmeli boşanma davaları: Eşlerin boşanma konusunda fikir birliğine varamadığı davalardır. Bu tip davalarda şahitlerin dinlenilmesi gibi süreçler işin içine girdiği için anlaşmalı boşanmaya göre oldukça uzun süren davalardır.

 

Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Çekişmeli boşanma davaları içinde taraflar aile mahkemesine anlaşmalı boşanma dilekçesi ile başvuru yapmalı. Bu şekilde dava açabilirsiniz.

 

Çekişmeli Boşanma Kaç Celsede Biter?

Dava sürecine bağlı olarak değişiklik gösterir.

 

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Nedir? Boşanma İçin Nereye Başvurulur?

 

Anlaşmalı boşanma protokolü boşanmasının bütün hukuki süreçlerini belirleyen bir sözleşmedir. Anlaşmalı Mersin boşanma avukatı davalarında davanın süresi etkilemesi açısından kritik bir öneme sahiptir. Anlaşmalı boşanma protokü, tazminat ve nafaka, çocuğun velayeti, mal paylaşımı, diğer eşin çocukla ne kadar süre vakit geçireceği gibi konuları kapsar. Boşanma avukatı öneri neticesinde GİZEM UZUN HUKUK BÜROSU'na yönlendirildiyseniz randevu için arayınız.

AVUKAT GİZEM GÜL UZUN