HIRSIZLIK SUÇU ŞİKAYET DİLEKÇESİ-HIRSIZLIK SUÇ DUYURUSU

HIRSIZLIK SUÇU ŞİKAYET DİLEKÇESİ-HIRSIZLIK SUÇ DUYURUSU

HIRSIZLIK SUÇU ŞİKAYET DİLEKÇESİ-HIRSIZLIK SUÇ DUYURUSU


 

HIRSIZLIK SUÇU ŞİKAYET DİLEKÇESİ-HIRSIZLIK SUÇ DUYURUSU

 

 

GİZEM UZUN HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU

SAHABİYE MAH.TEOMAN SOK.AVUKATLAR İŞ HANI

BİNA NO:9 KAT:5 DAİRE NO:501

 

 

 

KAYSERİCUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ : 

ŞÜPHELİ :Faili Meçhul Kişi ya da Kişiler

KONU :Hırsızlık Suçu

HIRSIZLIK SUÇU ŞİKAYET DİLEKÇESİ-HIRSIZLIK SUÇ DUYURUSU

AÇIKLAMALAR :

22.02.2023 tarihinde saat 10.30 sıralarında TalasSayer Caddesi üzerinde bulunan otobüs son duraklarının bulunduğu işletmeninyanındaki kart dolum yerinden otobüse binmek için 5028593831012*** serinumaralı kartıma 30 TL yüklemek için 113 numaralı bilet dolum noktası dolumnolu kabine girdim. Bu esnada bir anlık dalgınlık ile elimde bulunan içerisinde0533 817 08 33 hat takılı Vivo Y21s marka mavi renkli ve 866122059346***(ımeı1)ve 8661220593460**(ıme2) numaralı telefonumu dolum yapılan bölümün ön kısmınabıraktım. Karta para yükledikten sonra oradan ayrıldım. Kızım Gizem Tuğçe*** bu esnada beni bekliyordu, daha sonrasında birlikte Osmanlı Sokağı AliSaip Paşa Caddesine gittik. Aradan 5 dakika gibi bir zaman dilimi geçtiktensonra telefonumun üzerimde olmadığını fark ettim. Tekrar telefonumu unuttuğumyere gittim. Ancak telefonum unuttuğum yerde değildi ve telefonumu aradığımdatelefonum kapalıydı.

Otobüs işletmesindeki görevli arkadaşlara sordumonlar bana telefon bırakan kimsenin olmadığını söyledi. O an telefonumunçalındığı anladım. Çalınan telefonumun piyasa değeri yaklaşık olarak 9 ila 10bin TL’dir.

Hırsızlık suçu işlenmiştir. Telefonumu çalarak banateslim etmeyen şahıstan davacı ve şikayetçiyim.

Telefonumun aynen iadesini, aynen iadesi mümkünolmadığı takdirde bedelinin iadesini talep ederim. Zira telefonumda işim gereğikullandığım önemli evraklar bulunmaktadır. Maddi ve manevi anlamda oldukçamağdur bir durumdayım.

BAHSE KONU YERDEKİ KAMERA KAYDININ CELBİNİ TALEPEDERİM.

Yine olay yerinde bulunan karşıdaki otobüslerin dekamerası bulunmaktadır. otobüslerin plakaları 38 AB *** ve 38 AB *** ve 38 AB ***’dür. Bu plakaya ait otobüstekikamera kayıtlarının da celbini talep ederim.

HUKUKİ SEBEP :TCK, CMK, HMK ve sair her türlü delil

HUKUKİ DELİL :Kamera kaydı, tanık beyanı, bilirkişi, yemin ve sair her türlü delil

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah olunannedenlerden ötürü Sayın Savcılığınız tarafından şüpheli hakkında kamu davasıaçılmasını talep ederim. Yine Anayurt son duraklarında bulunan otobüs işletmesiyanında bulunan bilet kabinindeki kamera kayıtlarının celbini talep ederim.22.02.2023

MÜŞTEKİ

********************

AVUKAT GİZEM GÜL UZUN